Předsevzetí

publikováno 14.01.2022 | čtení na 15 minut

Nový rok, nové začátky, nové cíle, nová předsevzetí.
Na začátku každého nového roku se lidé cítí plní optimismu, síly i naděje, že se něco změní nebo zlepší. Stanovují si různé krátkodobé i dlouhodobé cíle a je to dobře, protože je potřeba, aby měli před sebou něco, čeho se budou držet, za čím si budou stát, i když je bude na jejich cestě něco nebo někdo zrazovat. Důležité je mít uspořádané své životní hodnoty a priority a pokud žijete s partnerem či rodinou, ještě důležitější je, aby se tyto hodnoty shodovaly, nebo alespoň se sobě přibližovaly.

publikováno 31.12.2021 | čtení na 15 minut

Konec roku je za rohem, a to doslova. Diář i kalendář máme otočený na poslední stránce a to je okamžik, kdy si skutečně uvědomujeme, že rok 2021 bude za pár okamžiků už minulostí. Otevíráme a diskutujeme témata nových lepších zítřků, lidé přemýšlí a zhodnocují letošní rok a už plánují, jak a v čem bude ten nový rok 2022 lepší. Někdo už přesně ví, jak tuto příležitost nových začátků uchopí, někdo naopak nechává vše plynout a nijak konkrétně se nepřipravuje a neplánuje. Na co ale je potřeba se určitě připravit, tak je právě silvestrovská oslava.

publikováno 24.12.2021 | čtení na 15 minut

Doma už to voní čistotou a napečeným cukrovím a také už začínáme slýchat známé hlášky: Nechej to cukroví, ať zbyde na Vánoce. To se vždycky bavím a sama se snažím tohle neříkat a užívat si vánoční pohody a všeho dobrého, co vánoční atmosféra nabízí, plnými doušky. Kdy jindy? Když se sejde celá rodina a může spolu pobýt, to je, myslím nejen u nás, skutečně svátek. Když k tomu panuje vánoční pohoda a rodina je spokojená, nikomu nic nechybí.

publikováno 17.12.2021 |

Spousta lidí balení dárků nechává na poslední chvíli a už tolik nepřemýšlí, jak rafinovaně a zajímavě dárek zabalit. Jde přeci hlavně o čas, kterého všichni mají málo. Někomu postačí balicí papír, kousek izolepy, nějaká stuha a případně štítek, kam uvede jméno obdarovaného. Ano, určitě to stačí, ale jde to i jinak a já se Vás v tomto článku pokusím trochu inspirovat.
 

publikováno 10.12.2021 |

Čistý, voňavý a vánočně nazdobený domov. Co víc si přát? Už jen zdravou rodinu a přátelé kolem a nic nám nechybí. Tohle je idylka, realita však bývá trochu jiná.

publikováno 03.12.2021 | čtení na 20 minut

Adventní čas je započatý a to znamená, že hospodyňky už mají určitě jasno v tom, jaké vánoční cukroví letos připraví a kdy začnou péct. Na seznamu pak mají většinou jedny z nejoblíbenějších, a to vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, vosí hnízda a úlky, pracny, kokosky, moka…