Předškolák a nástup do 1. třídy? Rady, jak nic nepodcenit.

publikováno 31.08.2021 | čtení na 20 minut

Možná si ještě vybavíte, jaký byl váš první den ve škole a vůbec celý první rok. Kdy už jste nepatřili mezi „školkové“ děti a zařadili se mezi žáky prvního stupně na základní škole? Některé vzpomínky, pocity a emoce v nás zůstávají po celý život a určitě je lepší, když na toto období vzpomínáte „v dobrém“.

publikováno 26.08.2021 | čtení na 15 minut

Existuje tolik označení, jak můžeme nazvat školní batoh, které nosí dítě školou povinné denně na zádech. Podle studií je prokázáno, že to může být týdně cca 3 – 10 hodin a také, že zejména při nesprávném výběru školního batohu a jeho nošení, dochází k špatnému držení těla. Určitě je důležité věnovat velkou pozornost jeho výběru a my vám poradíme, na co je nejdůležitější se zaměřit.

publikováno 20.08.2021 | čtení na 20 minut

Letošní léto si zejména zahrádkáři, kteří si pěstují vlastní ovoce či zeleninu, pochvalují. Rybíz, angrešt, maliny, ostružiny… Pokud jste je všechny nestihli sníst přímo z keříků, nebo postupně zpracovávat na čerstvé ovocné pokrmy, dezerty nebo např. smoothie, vždy je tu možnost buď je zamrazit nebo udělat si z nich kompot či marmeládu.

publikováno 17.08.2021 | čtení na 15 minut

Prázdniny se nám nelítostně přehouply do druhé poloviny, a ačkoliv v srpnu máme zajisté ještě spoustu aktivit, které chceme stihnout a užít si, musíme se již začít připravovat na září a nástup do školy. Kdy může být na nákup základních školních potřeb už pozdě. Ne, že by nebyly k dostání vůbec, ale jejich výběr může být značně omezen. To platí především u těch produktů, kterými říkáte, kdo vlastně jste. Pokud tedy máte představu, jak chcete svoje JÁ prezentovat, je načase se poohlédnout po konkrétní nabídce.

publikováno 13.08.2021 | čtení na 20 minut

Přesně tak, jak jsme během posledních dvou let do svého života plynule zařadili antibakteriální gely na ruce, které nyní běžně vídáme snad ve všech veřejných prostorách, tak můžeme do svých kanceláří, škol, potravinářského průmyslu, zdravotnictví či vládních institucí a všude tam, kde je hygiena prioritou, pořídit edici antibakteriálních kancelářských potřeb velmi oblíbené značky MILAN.

publikováno 06.08.2021 | čtení na 15 minut

Jedná se o souhrn společenských pravidel a norem, které se týkají hygieny, prostírání, pití, správné obsluhy a chování u stolu. Způsob, jak sedíme u stolu, jak bereme do ruky příbor, jak s ním zacházíme a jak se u stolu chováme, poukazuje pouze na naše společenské chování a zdvořilost.